Sprężarki śrubowe – typy i wykorzystanie

Sprężarki śrubowe – typy i wykorzystanie

Na wszelkim placu budowy spotkać można rozmaite maszyny budowlane i sprzęty, które dopomagają ludziom w robocie, wyręczając ich z w wielu, wielokrotnie niezmiernie ciężkich, czynnościach i zadaniach. Z wykorzystaniem takich nowoczesnych sprzętów, praca nie tylko jest prostsza, ale też zachodzi szybciej, pozwalając zniżyć czas a także powiększyć wydajność.

Co to jest sprężarka śrubowa?

Do zasilania maszyn budowlanych stosowana jest sprężarka śrubowa KOMATSU. Jest to energooszczędne i również niezawodne urządzenie, wytwarzające sprężone powietrze. Może ona sprężać gaz o przeróżnym ciśnieniu. Zbudowana jest z dwóch rodzajów wirników: wypukłego a także wklęsłego, które w następstwie obracania się wobec siebie zmniejszają objętość gazu. Używa się sprężarki śrubowe o wielorakim stopniu zaawansowania technologicznego. Urządzenia te mają sporo cech, a przede wszystkim:
– są energooszczędne i również sprężyste, podczas gdy chodzi o wydajność pracy – można je przystosować do obecnego zapotrzebowania,
– jest możność zastosowania w nich silników także o prędkości stałej, jak i zmiennej,
– przy użyciu dokładnego sterowania można kontrolować ich pracę i wykluczyć straty.

Typy sprężarek śrubowych

Zależnie od specjalizacji, w której znajdą zastosowanie, sprężarki śrubowe dzieli się na:
– śrubowe sprężarki bezolejowe, które zapewniają dostarczanie sprężonego powietrza bez zawartości cząstek oleju. W mechanizmie sprężania wykorzystywana jest tu woda. Co więcej sprężarki te wyposażone są w filtry, które powodują eliminację mikroorganizmów.
– śrubowe sprężarki olejowe, w których olej wtryskiwany do komory sprężania ma zadanie uszczelnienia przestrzeni między będącymi w ruchu śrubami i również oziębianie elementu sprężającego.

Przeznaczenie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe mają szerokie przeznaczenie, nie jedynie na placach budowy, gdzie doprowadzają sprężonym powietrzem urządzenia budowlane, wszak również w przemyśle:
– maszynowym,
– powietrznym,
– morskim,
– kolejowym,
– petrochemicznym,
– metalurgicznym.
Sprężarki te stosuje się także w specjalnościach wymagających nadzwyczajnych warunków, a to znaczy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym i optycznym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *